O nas

Awim Inwest jest rodzinną firmą założoną w 1994 r. przez śp. Różę Korbel. Od początku działalności zajmuje się organizacją, koordynacją i realizacją prac związanych z budową obiektów jedno i wielorodzinnych w zorganizowanej zabudowie.

Pierwszą z dużych inwestycji było osiedle domów w zabudowie szeregowej, zrealizowane w Rybniku przy ulicy Wierzbowej. Osiedle to liczy 163 jednostki mieszkalne. Kompleks ten realizowany był w latach 1996-2002. Ostatnich 14 mieszkań zostało przekazanych nowym właścicielom w 2003 r.

Drugie przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w Rybniku przy ulicy Lokatorskiej. Funkcjonuje tam obecnie kompleks z 48 jednostkami mieszkalnymi. Inwestycja ta prowadzona była od października 1999 r. do maja 2001 r. Kolejne osiedle powstało przy ulicy Stawowej w Rybniku, gdzie wybudowaliśmy 15 domów w zabudowie szeregowej i ok. 130 mieszkań w budynkach wielorodzinnych. W 2009 r. zakończyliśmy naszą czwartą inwestycję, jakim jest kompleks mieszkaniowo-usługowy w Rybniku przy ulicy Rudzkiej, gdzie oddaliśmy do użytku 30 mieszkań oraz 4 lokale użytkowe – każde o powierzchni 190 m2.

W latach 2011-2013 wybudowaliśmy Osiedle Migdałowe przy ul. Kowalczyka z 36 lokalami mieszkalnymi i usługowymi oraz kameralne mieszkania w Villa Nova przy ul. Wolnej 140 w Rybniku. Od 2011 r. można było śledzić budowę naszego obiektu mieszkalno-usługowgo w ścisłym centrum Rybnika, przy ul. Dworek 12B. W budynku tym mieści się 25 mieszkań oraz 4 lokale usługowe. W 2015 roku oddaliśmy do użytku mieszkania w dzielnicy Centrum w budynku przy ul Żytniej 17.  Rok 2016 to powrót na Osiedle przy ulicy Stawowej i zamknięcie inwestycji IV etapem Osiedla z 64 jednostkami mieszkalnymi.

Nasza firma kompleksowo przygotowała również między innymi takie inwestycje jak zespół domów mieszkalnych przy ulicy Janiego w Rybniku, biurowiec przy ulicy Lipowej, kompleks budynków usługowych w Radlinie, aptekę w Wodzisławiu Śląskim, czy kompleks przychodni w Rybniku. Koordynowaliśmy również wszystkie prace związane z modernizacją jednej z kamienic na rybnickim rynku oraz rozbudowę kamienicy przy ul. Wiejskiej 10 w Rybniku. Do tego ostatnio zrealizowane budynki usługowe przychodni w Żorach, Radlinie oraz Elektrociepłowni w Rydułtowach.

Aktualnie realizujemy kolejne etapy Osiedla Różanego w Rybniku oraz inwestycje o charakterze usługowym, w tym oddany do użytkowania w 2021 roku  obiekt "Różany Dom Seniora i Centrum Rehabilitacji" . Przede wszystkim jednak chcemy skupić się na kontynuacji naszej bazowej działalności jaką jest zorganizowane budownictwo wielomieszkaniowe oraz jednorodzinne i tym samym zapewnić dostępne, komfortowe i nowe mieszkania Rybniczanom.

Generalne wykonawstwo

Awim Inwest jako Generalny Wykonawca realizuje kompleksowo na zlecenie inwestora projekty mieszkaniowe, usługowe oraz usługowo mieszkaniowe.

Jako Generalny Wykonawca świadczymy najwyżej jakości usługi budowlane. W ciągu ponad 28 lat działalności zrealizowaliśmy wiele inwestycji na terenie całego śląska.

Pełen zakres naszych usług pozwala na realizację inwestycji od samego pomysłu aż po wykończenie "pod klucz". Bierzemy pełną odpowiedzialność za właściwe przygotowanie dokumentacji, przebieg prac oraz odbiór inwestycji.